GTA san andreas bölümleri anlatımları bölüm yardımları

aşağıda gta san andreas oyununun bölümlerinin nasıl geçileceğini anlatacağım

Görev Adı: ''Big Smoke''
Bu ilk görev olma bakımında zor bir görev, çünkü hiç bir korunma şekli yok. Bisikletlerle kaçın. Sweet’i kaybetme o ayrıldığı zaman, Ryder’ ı takip edin. Sakın peşinden ayrılmayın. Bu şekilde mahalleye gidiyorsunuz ve görev bitiyor.

Görev Adı: ''Ryder''

Ryder ile birlikte ilk önce traş olmaya gidin. Ucuz traş olun. Paranız boşa gitmesin. Sonra berberin karşısındaki pizzacıya gidin. Pizzacıda Ateş altında olacaksınız, bundan sonra kaçmaya başlayın ve Grove Street’ e dönün.

Görev Adı: ''Tagging Up Turf''
Burada sizden spreyle gösterilen yerleri boyamanız istenecek. Size ne diyorlarsa yapın hepsi bittikten sonra Sweet ile birlikte Grove dönün.

Görev Adı: ''Cleaning the Hood''

Ryder’ ı alın ve haritada gösterilen yere götürün. Ordan uyuşturucu satıcısını bulun ve bir güzel dövün. Sonrada bir eve gidiyorsunuz, oradaki çete elemanlarını öldürün ve Ryder’ ı alarak mahalleye dönün.

Görev Adı: ''Drive Thru''

Burada ekip arkadaşlarınla yemek yemeğe gideceksiniz. Yiyeceklerinizi aldıktan sonra karşı çetenin arabasını göreceksiniz. Siz sadece arabayı sürün diğerleri onları öldürecek hepsini öldürün. Sonra da bütün üyeleri evlerine bırakın.

Görev Adı: ''Nines and AKs''
Burada Ryder ile birlikte Emmet’ e gidin ve silah alıştırması yapın. Hepsini yaptıktan sona eve dönün.

Görev Adı: ''Drive-By''

Bu görevde sadece dolaşıyorsunuz. Arkadaşlarını alıncaya kadar Balla öldürmelerini sağlayın. Daha sonra Pay-and-Spray 'e gidin.

Görev Adı: ''Sweet's Girl''

Burada Sweet’ i kız arkadaşıyla birlikte bir yerde kıstırıyorlar. Senin görevin onları kurtarmak, oradaki herkesi öldürdükten sonre Sweet ve kız arkadaşını mahalleye götürün.

Görev Adı: ''Cesar Vialpando''

Bu görevde sizden bir araba alıp modifiye yapmanız için görevlendiriyorlar. Siz arabayı modifiye ediyorsunuz ve ondan sonar Lowriding yarışına katılcaksınız. Burada yarışı kazanmalısın. Bu görevde olan şey hareketleri yapmak için doğru zamanı yakalamaktır. Bunun için hareket ibresi geldiği zaman tam ortada basın ki en yüksek puanı siz alasınız. Bu yarışı kazandıktan sonra Cesar senden yarış yapmanı isticek ve sende o yarışa girip birinci olacaksın. Görev bittikten sonra mahalleye dön.

Görevin Adı: ''Home Invasion''

Bu görevde hırsızlık yapacaksınız. Ryder ile birlikte kamyonu alıp soygun yapcağınız yere gitceksiniz. Belli bir süreniz var ondan önce yapmalısınz. Evden Ryder kutular çalmanızı isticek. İçerde sessiz yürümelisiniz. Eğer yürümezseniz adam uyanır ve görev biter. 3 kutu almanız görevi bitirmek için yeterli olacaktır. Kutuları yükledikten sonra bir depoya götürceksiniz ondan sonra eve dönün.

Görevin Adı: ''Just Business''

Burada Smoke ile çok zor bir bölüme gideceksiniz. Ateşin ortasında kalıyorsunuz. Ne varsa öldürün ve çok dikkat edin. Smoke'la motorla binadan kaçın arkanızdan gelenleri hiç acımadan öldürün ve de Smoke'u koruyun. Karşınıza bin bir türlü zorluklar çıkacak onları aşmaya bakın. Bütün herşey bittikten sonra Grove Street yakınlarında seni smoke bırakacak ve bu zorlu görevi geçeceksin.

Görevin Adı: ''Catalyst''

Ryder'ın kamyonuna atlatın ve Ballas ve Vargoları öldürün. Trene binin ve kamyona 10 tane kutu atın Ryder onları tutacaktır. Bittikten sonra Ryder ile birlikte mahalleye dönün.

Görevin Adı: ''Robbing Uncle Samü''

Bu görevde askeri bir üsse gideceksiniz, çok iyi korunduğu için duvardan geçin ve kapı açma makanizmasını patlatın ki Ryder içeri girebilirisin. Burdaki askerleri öldürdükten sonra kamyona 4 tane kotu yerleştirceksinz. Ama Ryder'a dikkat edin onu koruyun. İşiniz bittikten sonra Emmet'e gidin.

Görevin Adı: ''OG Loc''

Hapisaneden Jeffrey'i çıkartın ve Freddy'nin evine götürün. Freedy motorla kaçacak sizde OG Loc ile onu motorla takip edin. Freddy en sonunda inecek ve onu ve çetesini öldürün. Sonra jeffrey'i Burger Shot'a götürün.

Görevin Adı: ''Running Dog''

Bu bölümde sadece haritada gösterilen yere gidin ve öldürün. Sonrada geri dönün.

Görevin Adı: ''Wrong Side of the Tracks''

Zor bir bölüm. Big Smoke ile birlikte Unity Station'a gidin. Burada vagonların üstüne adamları göreceksiniz. bunları motorla takip edin. Siz motoru kullancaksınız. Smoke ise vagonun üstündekileri temizleyecek. Burda önemli olan trenle aynı hızda gitmek ama karşıdan gelen trenlere dikkat edin. Trenle aynı hızı koruyunca Smoke zaten adamları vuracaktır. Adamları belli bir bölüm var oraya kadar vurmak zorundasınız. Vuramazsanız en baştan oynarsınız görevi. Görev bittikten sonra Smoke'u evine götürün.

Görevin Adı: ''Life's a Beach''

Buradan görev almak için 20:00 ile 06:00 arasında gitmelisiniz. OG Loc bir parti verecek ve sizden bir aracı çalmanızı isteyecek. Araçı almak için haritada gösterilen plaja gidin ve oradaki DJ arabasını göreceksiniz, DJ kız sana sorular soracak sende olumlu cevaplar vereceksin ve sonra DJ senden dans etmeni isteyecek sende müzikle başlayacaksın. 4000 üzerinde bir skor almalısınız. Yapacağınız iş çok kolay Yuvarlağın içine girince tuşa basacaksını artık hangi tuşa ayarladıysan. Sonrada arabayı kaçırcaksın ve haritada gösterilen yere ve görev bitecek.

Görevin Adı: ''Madd Dogg's Rhymes''
Bu görevde önemli olan sesizlik, gideceğin binada OG sende bir Rhymes çalmanı isteyecek. Sende sadece bıçak olacak ve yavaş yavaş öldüreceksin adamları, sonrada Rhymes alıp öldüre öldüre oradan çıkacaksın.

Görevin Adı: ''Management Issues''

Bu görev ise sizden bir menejer öldürmeniz istenecek. Bunun için ilk olarak koruma araçlarında birini çalacaksın haritada sana yerini gösterecek. Ama arabayı alıren dikkat edin hiç bir hasar olmayacak. Sonra sanki korumaymışsınız gibi diğer araçların park ettiği gibi araçı park et. Sonra öldüreceğin menejer senin arabana binecek. Onu kaçırın ve rıhtıma götürün, rıhtımda iskeleye sürün ve hiç kız kesmeden okyanusa doğru tabi araç okyanusa düşmeden atlamız gerektiğini söylememe gerek yok. Burger Shot'a geri dönün.

Görevin Adı: ''House Party''

Bu görevi yapman için senden saç traşı olman istenecek ve sende berbere gidip traş olacaksın. Sonra OG Log seni arayacak ve Grove Street'teki partiye davet edecek. Sonra Balla'lar partiyi basınca SMG'niz çıkarın ve gördügünüz bütün Balla'ları öldürün. Her taraftan gelecekler ara sokaklar, köprünün üstü her tarafa bakmalısınız ve sadece öldürün. . Kısaca hareket eden yeşil olmayan şeyleri öldürün..

Görevin Adı: ''Burning Desires''

Memur Tenpenny sizden bir evi kundaklamanızı isteyecek. Molotofları pencerelerden atın sonra eve girin. Eve girince mutfaktaki yangın söndürücü tüpünü alın çünkü kızı alevlerin arasından kurtaracaksınız. Kız yukarda bir yerlerde onu bulun ve kurtarın. Dışarı çıknca kız'ı evine götür. İşte bir kız arkadaşın oldu. Randevularınıza geç kalmayın

Görevin Adı: ''Gray Imports''

Tenpenny size Ruslar ve Balla'ların kapışacağını söyleyecek. Haritada gösterilen yere gidin ve herkesi öldürün. Aradığımız adam kaçacak arabayla, sende bir motorsiklet alarak onu takip et ve öldürün..

Görevin Adı: ''Doberman''

Çete savaşlarına başlyoruz. Haritada gösterilen Glan Park'a gidin ve 3 kişiden fazla gezen Balla'ları öldürün ve çete savaşı başlar. Bunların sayısı artacak bazen onlar sizi bulacak bazende siz onları. Hepsini öldürün..

Görevin Adı: ''Los Sepulcos''

Kardeşin Sweet Balla'lardan intikam almak istiyor. Kendine hedef olarakta Kane'yi seçmiş. Cenaze törenine gidin ve herkesi öldürün. Sonuda Sweet ile birlikte Grove Street'e dönün.

Görevin Adı: ''Reuniting the Families''

Bu görevin verilmesi için öncelikle şu görevlerin tamamlanmış olması gerekir;
Sweet's Los Sepulcos, Ryder's Robbing Uncle Sam, Cesar's High Stakes, Lowrider, OG Loc's House Party, Big Smoke's Just Business, Tenpenny's Gray Imports.
Bunları bitirdiyseniz ilk önce ekibinizle buluşma noktasına götürün. Oraya gelince SWAT sizleri ziyarete gelecek onun için bütün SWAT'ları öldürün. Hepsini öldürün ve içeri girin. Sweet'in size ihtiycı var. Sweet'e ulaşıncaya kadar içerdeki bütün SWAT elemanlarını öldürün. Sweet'e ulaşınca çatıya çıkın orada bir SWAT helikopteri gelecek onu düşürün. Bundan sonra Sweet'i izleyin. Aşağıda Ryder ve Smoke sizleri bekleyecek. Kaçacaksınız aracınızı SWAT'lardan ve polislerden korunyun. Mümkün olunca taramalıyla ateş edin ve mahalleye ulaşınca filmi seyredin ve görev biter.

Görevin Adı: ''Green Sabre''

Bu görev Los Santos'taki son görevinizdir. Balla'lar Sweet'e tuzak hazırlıyor onu öldürmek istiyorlar. Cesar sizi arayacak ve hiçde güzel olmayan görüntüler göreceksiniz. Adamlarınız sizi satıyor. Sonra haritada gösterilen yere mümkün olduğunca hızlı gidin çünkü kardeşini kurtarman gerekli oraya ulaşınca bütün Balla'ları temizleyin. En sonuda polisler sizleri yakalayacak ve Tempenny'nin aracını ardında kendinizi baygın ve bağlı şekilde bulacaksınız.

Görevin Adı: ''Badlands''

Memur Tenpenny size bir kamera verecek ve sizden bir tanığı öldürmenizi isteyecek. Silah dükkanına gidin ve silah alın. Gittiniz yerde FBI ajanlarını öldürün, tanık kaçacak sizde onu kovalayacaksınız. Aracı patlatmayın dışarı çıkmasını sağlayın, dışarı çıkınca onu öldürün ve bir fotorafını çekin ve parka geri dönün.

Görevin Adı: ''First Date''

Şimdiki iş ortağınız Catalina onun yanına gidin. Onunla birlikte 4 gören yapacaksınız, herhangi sıradan yapabilirsiniz. Bunlar; : Dillimore'daki benzin istasyonu, Montgomery'deki OTB, Blueberry'deki içki dükkanı, Palomino Creek Bankası bu yapacağınız görevlerin adları.

Görevin Adı: ''Tanker Commander''

Bu görevde sizden tanker çalmanızı ve RS Haul'a götürmeniz isteniyor. Kamyonun peşine takılın sonra The Truth sizi arayacak..

Görevin Adı: ''Body Harvest''
Truth sizden ot isteyecek, "The Farm" sürün ve istenilen mahsülü alın. Burada mahsulle birlikte biçerdöverle kaçacaksınız, sonrada haritada gösterilen yere biçerdöveri götürün. Tabi biçerdöveri aldığın yerdeki önüne çıkan herkesi öldür..
Görevin Adı: ''King in Exile''
Catalina sizi arayarak çağıracak. Bu kadar..

Görevin Adı: ''First Base''

Bu görevde sadece soyguna çıkacaksınız ve görev bitecek.

Görevin Adı: ''Against All Odds''

Bu görevde Mongomery'ye gidin. ITB Bahis ofisine girin. Buradaki kapılara patlayıcılar yerleştirin ve dışarı çıkın. Tabi dışarı çıkınca polisler seni karşılayacak kaçın, sizin gitmeniz gereken yer Dillimore 'daki Pay'n'Spray. Catalinayı sonra evine bırakın.

Görevin Adı: ''Small Town Bank''

Bu görevde Catalina ile birlikte banka soyuyorsunuz. Bankadaki ATM makinalarını boşaltın. Çıkışta ki polisleri halledin, polisler biraz fazla olcak hızlı ve isabetli vurmalısınız. Sonra da haritada gösterilen yere gidin.

Görevin Adı: ''Made in Heaven''

Son kez Catalina ile soygun yapıyorsunuz ve işiniz bitiyor.

Görevin Adı: ''Local Liquor Store''

Kovalamacaya varmısınız? Haritada gösterilen yere gidin ve ATV'lere binin ve kaçan kişileri yakalayıp öldürün, çünkü onlar sizin paranızı çaldı. Üç tanesini yakalayıp öldürün ve dosyaları arayın. Sonunda Cesar sizi arayacak.

Görevin Adı: ''Wu Zi Mu''

Artık yarış zamanı! Gidip Catalina'yı alın ve yarış yerine götürün. Burda size bir tavsiye mümkün olunca az hata yapın. Benden bu kadar...

Görevin Adı: ''Farewell, My Love...''

Sadece göreviniz yarışı kazanmak ve birinci olmak

Görevin Adı: ''Are You Going to San Fierro''

Truth sizden kendi tarlasını yakmasını istiyor. Bunun için alev makinesiyle tarlayı yakmaya başlayı. Süreniz var ondan önce işinizi halletmelisiniz. Sonunda helikopter gelicek roketatarla helikopteri düşürün ve Thuth kamyonuna binin San Fierro'ya gidin ve San Fierro görevleri başlar...

Görevin Adı: ''Wear Flowers in Your Hair''

Burada sizden bazı kişilerin yanına gitmeniz söylenecek. Gidip hepsini görün. Sonrada Zero sizi arayacak ve RC dükkanının satışa çıkarttığını söyleyecek.

Görevin Adı: ''555 We Tip''

Gizli ajanlık yapamaya varmısınız? Otelin önüne gidin orada görevliler göreceksiniz. Onlardan biri bir arabayı park etmeye götürecek onu takip edin ve arabayı park edince ve de dışarı çıknca onu öldürün. Kostümünü giyin ve otelin önüne gidin. Sıranızı bekleyin arabayı alın ve dört dakika içersinde haritada gösterilen garaja götürün. Arabaya bir kaç işlem yapıldıktan sonra tekrar hiç bir hasar vermeden Downtown'a geri götürün. Aracı park edin ve o güzel sahneyi izleyin.

Görevin Adı: ''Deconstruction''

Burada işçi olacaksınız İnşaat yerindeki Dozeri alın ve haritada gösterilenleri patlatın. Bu işlemler bitince bir seyyar tuvalet göreceksiniz onu çukura atın. Sonra çimento kamyonunu alarak tuvaleti attığın çukura çimento boşaltın ve de sahneyi izleyin.

Görevin Adı: ''Big Smoke's Cash''

Bu seferki görevimiz Los Santos'tan nakit para çalan araçlara hasar vererek Patriot'tan düşen altı paketi almak hepsi bu..

Görevin Adı: ''Yay Courier''
Öldüreceğimiz kişi her çarşamba ve cumartesileri San Fierro'ya gidiyor. Takip edin ve hızlıca öldürün.
Önemli: Bu görevler ( Big Smoke's Cash, Yay Courier ) on Syndicate
Görevlerinden önce tamamlanmalıdır.

Görevin Adı: ''Photo Opportunity''

Cesar sizi bir yere çağıracak gidin ve cesar ile birlikte haritada gösterilen yere gidin. Sizden fotoğraf çekmenizi isteyecek, çatıya çıkın ve arabasından çıkan herkesin fotoğrafını çekin.

Görevin Adı: Mission: ''Jizzy''

Haritada gösterilen Jizzy'nin kulübüne gidin, bir kaç görev olacak. Yapacağınız görevler şunlar;
- Fahişeyi otele götürün. Arabayı fazla çarpmayın, gerekecek. Kırmızı noktada bırakın.
- Hashbury'a gidin ve pezevengi öldürün.
- Üstgeçide gidin ve kızı kurtarın. Kızı dövenleri öldürün.
- Rahibi öldürmeniz gerekiyor, Limuzine'ya saldırın ve ateş almasını sağlayın

Görevin Adı: ''T-Bone Mendez''

Birileri bir kamyon dolusu mal çalmış. Sizde onları motorla takip edip, çaldığı malları geri getirmeniz isteniyor. Çalan kişiler motorsikletli yani biraz zor bir görev anlayacağınız. Hepsini topladıktan sonra Pleasure Dome 'a gidin.

Görevin Adı: ''Mike Toreno'
'
ke Toreno'yu kurtarma operayonu! Burada mal ile kamyonuda çalmışlar ne yazık ki Mike Torenoda o kamyonun içinde. Zaman karşı yarışacağınız bu görev için önce inşaat sahasına gidin sonra da havalimanına, radar sayesinde havalimanında kamyonu bulun. Herkesi öldürün. Ama dikkat edin kamyonu sakın patlatmayın. Herkesi öldürdükten sonra Mike Toreno ile birlikte havalimanında çıkın. Polis peşinize takılacağında arabayı boyatın ve Pleasure Dome'a gidin.

Görevin Adı: ''Outrider''

Haritada gösterilen yere gidin orada bir araca eşlik edecesiniz (yani konvoy halinde gideceksiniz). Siz kamyondan önce hareket edin ve kamyon için hazırlanmış olan tuzakları yok edin.(Çeteler yolu kapatacak hepsini temizleyin ve kamyonun önünü açın). Aracı çok iyi korumalısınız. En sonuda garaja gideceksiniz ve görev bitecek.

Görevin Ad: ''Snail Trail''

Burada Tenpenny sizden bir gazeteciye suikast yapmanızı isteyecek. Bunun için öncelikle sniper'i alın. Tren istisyonuna gidin ve treni motorla takip edin, inip Los Santos'taki Market Station'a gidecek. Trenden inince gazeteciyle aranızda mesafe olsun yoksa sizi fark eder ve görev biter. Sonra bir taksiye binecek ve sizde taksiyi takip edecesiniz. Taksi bir yerde duracak ve gazeteci biriyle görüşecek. Biraz mesafeden sniper ile öldürün ikisinide öncelikle gazeticiyi öldürün. Sonra da San Fierro'ya geri dönün.

Görevin Adı: ''Ice Cold Killa''

Jizzy'nin klübüne gidin ve kapıdakileri korumaları öldürün. Kapıdaki Broadway'in tekerleklerini patlatın. Kapıdan giremeyeceğiniz için yan tarafta bir merdiven olacak bu sizi inşaat'a çıkaracak. İnşaat'tan klübün çatısına geçiyoruz. İçeri geçin ve elinizede bulunan susturucuyla Jizzy gelene kadar herkesi öldürün. Jizzy kaçacak ve arabaya binecek. Önceden patlattığınız tekerlekler burda işe yarayacak. Roketiniz kaldıysa kullanın, yoksa bir arca binin ve arabaya çarpın. Jizzy dışarı çıkınca öldürün ve cep telefonunu alın.

Görevin Adı: ''Pier 69''

İhanetin bedeli! Bu görevde Cesar sizi arayacak gidin. Çatıda cesar ile buuşacaksınız ve size bir kaç şey söyleyecek. Sizde karşı çatıdaki 6 adamı öldürün. Burası baya zor bir bölüm. İskeleye kadar herkesi öldürün. İskelede Ryder'i göreceksiniz. Suya atlayacak sizde vakit kaybetmeden hemen suya atlayın ve motora karşı yüzün ve Ryder'ı öldürün.

Görevin Adı: ''Toreno's Last Flight''

Bir zor görev daha! Bu seferki görev hareket halindeki helikopteri vurmak. Bunun için öncelikle helikopter psitine gidin ve ordakileri öldürün. Sonra da roketi aldıktan sonra motorla helikopteri takip edin. Size bir ipucu Helikopter arada sırada önüne dönce tam o sırada vurusanız helikopteri düşürürsünüz.

Görevin Adı: ''Mountain Cloud Boys''

Woozie kör ona yardıma ihtiyacı var. Haritada gösterilen yere gidin ve herkesi öldürün. Tabiki Woozie'yide koruyarak...

Görevin Adı: ''Ran Fa Li''

Triad lideri senden havaalanından bir paket almanı isteyecek. Kırmızı noktaya gidin ve otoparka devam edin. Karşınıza misafirleriniz çıkacak onları halledin. Hasar metreniz olduğundan vurulmamaya özen gösterin ve kırmızı noktaya kadar az hasarla gitmelisniz.

Görevin Adı: ''Amphibious Assault''
Bu görevi almak için ciğer kapasitenizin %20 olması gerekmektedir. Bunun için denizin altında biraz yüzmeniz gerekmektedir ki ciğer kapasiteniz gelişsin. ( Arada sırada nefes almak için yukarı çıkında boğulupmayın görev yapmadan ) Bu işlemi tamamladıktan sonra haritada gösterilen yere gidin ve suya dalın. Sudan ilerleyerek checkpoint'leri birer birer geçin. Sonra gemiye yüzün. Nefes almak için yüzeye çıktığınızda sakın hareket etmeyin çünkü devriye gezen çeteler sizi görebilir. Eğer devriye boyu sizi fark ederse suya dalarak kendinizi kaybettirebiliyorsunuz. Gemide susturucu veya bıçakla ilerleyin. İşinizi hallettikten sonra çıkın. Devriye botlarından birini alırsanız daha hızlı bölgeden uzaklaşırsınız. O olmazsa yüzerek...

Görevin Adı: ''The Da Nang Thang''

Bir önceki görevdeki gemiye bu sefer havadan gidiyoruz. Ama Helikopteri düşürüyorlar, sizde denize düşüyorsunuz. Yüzerek gemiye çıkın. Elinizde bıçak olucak. Adamları öldürerek silahlarını alabilirsiniz. Size bir ipucu: Merdivenlerden inice sağda Armor var onu alın. Sonra asıl göreviniz olan mültecileri kurtarmak. Onları kurtama botuna bindirdikten sonra denize dalın ve yüzün...

Görevin Adı: ''Yay Ka-Boom-Boom''

Ambara gidiyoruz. Amacımız bomba yüklü kamyonu istenilen noktaya koymak ve bombayı çalıştırmak. Bunun için kapıdaki korumaları halledin, içeri girin ve arabayı kırmızı noktaya bırakın, bombayı çalıştırın ve çıkın. Çıkmak için biraz herif temizlemek gerekiyor. Temizleyin, çıkmak için kapılar kapalı, tam bu sırada Voodoo arabaları gelecek. Birini alın ve rampadan atlayarak görevi bitirin.

Görevin Adı: ''Air Raid''

Zero'nun görevlerine başladık. İlk görevde dükkanın çatısına çıkıp, çatıdaki radaları gelen uçaklardan korumak. Biraz gayret edersiniz olur. Radarları imha ettirmeyin kısacası, gerisi sizin vurma kabiliyetinize kalmış..

Görevin Adı: ''New Model Army''

Helikopterle eğlenceli bir oyun. Uzaktan kumanda ile kontrol ediyorsunuz. Size burayı geçmeniz için bir kaç taktik;
1. Varilleri hareket ettirin.
2. Kalasları yerleştirin.
3. 3 tankı imha edin. Önce tankları patlatıp sonra kalasları yerleştirerek daha kolay tamamlayabilirsiniz

Görevin Adı: ''BACK TO SCHOOL, MORE LIKE DRIVING UNIVERSITY FOR THE GIFTED''

Araba antremanı yapacağız. Bunu yazamıyorum çünkü hem eğlence işi hemde sizin becerinize kalmış bir şey. Bu görevde yapacağın antreman bölümleri;
1. *The 360*
2. *The 180*
3. *Whip and Terminate*
4. *Pop and Control*
5. *Burn and Lap*
6. *Cone Coil*
7. *The 90*
8. *Wheelie Weave*
9. *Spin and Go*
10. *P.I.T. Maneuver*
11. *Alley Oop*
12. *City Slicking*

Görevin Adı: ''Monster''
Zor bir görev sayılır. 6:30 dan daha kısa sürede 35 checkpointten geçmelisiniz. Amacın birinci olman, buda beceriye dayanıyor. Kolay gelsin...

Görevin Adı: ''Highjack''

Zamana karşı yarışıyoruz. Cesar ile birlikte hemen bir motorsiklete atlayın ve yola koyulun. Amacınız yolda hareket eden bir tır'ı, hareket ederken ele geçirmek. Bunun içi tır'ın yanına yaklaşın ve tır'ın yanında 5-10 saniye kalmaya çalışın kıpırdamadan. Çünkü cesar tır'a atlayacak. Atlayınca cesar şöfürü öldürcek. Tır duracak, sonra sizde tır'ın kontrolünü ele alıp, haritada gösterilen yere sürün.

Görevin Adı: ''Interdiction''
Yük taşıyan uçak size bir paket bırakacak. Onu almak için BF Injection'ı alın ve kırmızı noktaya gidin. Yukarı çıkın ve roketatarla yaklaşan bütün helikopterleri indirin. Yük taşıyan uçak paketi bir başka noktaya atıcak, gidin ve paketi alın.

Görevin Adı: ''Verdant Meadows''

Bunu yapmak için Sea Sparrow'u alın ve Verdant Meadows 'a gidip satın alın. Bu size biraz pahalıya patlayacak, haberiniz olsun ( 80,000$ kadarcık )

Görevin Adı: ''Learning to Fly''

Gelelim herkesin takıldığı bölüme. Bakın arkadaşlar bu bölümde sizin yeteneğinize kalmış. Sadece kontrollere alışmalısınız. Zaten gerisi çorap söküğü gibi gelir
1. *Takeoff*
2. *Land Plane*
3. *Circle Airstrip*
4. *Circle Airstrip and Land*
5. *Takeoff Helicopter*
6. *Land Helicopter*
7. *Destroy Targets*
8. *Loop-the-Loop*
9. *Barrel Roll*
10. *Parachute onto Target*

Görevin Adı: ''N.O.E''

Bence San Andreas'ın en zor görevlerin başında geliyor bu bölüm. Bunun için uçağı alın, asıl bölümün püf noktası uçaktaki nükleer malzemeyi haritada gösterilen yere götürmek. Tabi görülme metre diye bir şey var. Eğer yeterli alçaktan uçmazsanız f-16 uçakları sizi düşürecektir. Hem görünmeyeceksiniz, hemde Checkpoint'ten geçiceksiniz. Geçtikten sonra tekrar havaalanına dönün tabi seni rahat bırakmayacaklar, mümkün olduğunca zor yerlerden ve manevralar yaparak havaalanına ulaşın. Eğer bu zor görevi tamamlarsan kendini tebrik edebilirsin

Görevin Adı: ''Stowaway''

Buda zor bir görev, sona yaklaştıkça görevler zor olacak. Neyse PCJ-600 ile bir uçagı yakalayacaksınız. Yakalayacaksınız dedim çünkü uçak kalkarken arkasındaki rampa sayesinde uçağa gireceksiniz. Uçağa girince SAKIN silah kullanmayın. Adamları döverek öldürün Sonra paraşütü olan bir adamdan paraşütü alın ve uçağın tam ortasına bomba koyun. Bomba dediğim kumandalı olandan. Bombayı uçağın ortasına koyduktan sonra, uçağın sonuna gidin ve atlamadan önce bombayı patlatın ve aşağa atlatın. Bu görevi yapmak için HIZ, SABIR, İRADE, BECERİ gerekmektedir

Görevin Adı: ''Black Project''
Bu sefer askeri karargah'a girmeye çalışcaz. Amacımız Jetpac'i çalmak. Bunun için önce dürbününüzün ısık görüşünü açın ve sniper ile indirebildiğiniz kadar adam indirin ve tabi görünmeden. Size bir ipucu; Yukarıda ışıklarla ortalığı görebiliyorlar ışıkları patlatın ki sizi göremesinler. Neyse biz ilk etapta havalandırmaya ulaşcaz, ulaşınca içeri girin ve herkesi öldürün. Bağlantıları kesmek için odalar girin. Bilim adamlarında anahtarı alın. Kapıyı açın zaten Jetpac aşağıda bekliyor. Onu alın ve uçarak olay yerinden uzaklaşın.

Görevin Adı: ''Green Goo''

Bir önceki aldığımız Jetpac ile bir treni kovalayacağız. Trende almamız gereken yeşil kutular var. Bunun için trenin en arkasından başlayarak, size ateş eden her nesneyi öldürün. Tek tek paketleri alarak görevi bitirin. Sonrada haritada gösterilen yere gidin.

Görevin Adı: ''Zeroing In''

Bir yerden araba çalcaz. Ama aracı geri götürcez bunun için zaman kısıtlı. Verilen sürede arabayı garajınıza götürün. Hasar vermeden tekrar aldığın yere götür. Hepsi bu

Görevin Adı: ''Zeroing''

Cesar ile birlikte arabalar çalcaksınız, nitrolu arabalar Arabaları grajdan çalın ve sen Cesar'ı takip et. Peşinize polisler takılacak ve sen Cesar ne zaman nitroyu kullanırsa sende o zaman kullanacaksın. Uzun bir kovalamaca olacak. En sonuda graja varacaksınız. Bunun için yetenek gerekli arabayı iyi kontrol etmelisiniz.

Görevin Adı: ''Customs Fast Track''

Cesar ile birlikte bir rıhtıma gidiyoruz. Rıhtımdaki vinci kullanarak gemideki arabayı bulacaksınız. Önemli olan doğru arabayı bulmak. Ama kargoyu yüksekten bırakırsanız kargo kırılır ve başarısız olursunuz. Eğer adamlar gelirse inin öldürün ve işinize devam edin.

Görevin Adı: ''Puncture Wounds''

Badlans'ın orada bulacağınız arabaya doğru hızlı bir sürüş yapın. Engelleri atlatın. Zamanınız sınırsız ve üç tane de hakkınız var. Panik yapmadan görevi halledin.

Görevin Adı: ''Fender Ketchup''

Bir mafya üyesini korkutacağız. Metre olarak kişinin korma metresi var. Amacımız o metreyi doldurmak. Korkutmak için yapamız gerekenler; Ters yolda ilerleyin ki adam tırs'sın , Ani dönüşler ve manevralar yaparak korku metresini doldurun. Ama dikkat edin arabayı çarparsanız adam ölebilir ve görevde başarısızlıkla bitebilir. Bu işlemleri yaptıktan sonra arabayı kumarhaneye götürün.

Görevin Adı: ''Explosive Situation''

Bir inşaat bölgesinden patlayacı alacağız. Bunun için haritada ki yere gidin. Bu arada görev zamanlı. Öncelikle aşağıdaki Dumper alın ve kırmızı noktalarda ki kutuları parçalın ve içinde dinamitleri alın. Bu işlemleri yaptıktan sonra, oradan motorla kaçaçağız bunun için checkpoint geçip yukarı ulaşmamız lazım. Yukarı ulaşınca dinamitleri teslim etcez.

Görevin Adı: ''You've Had Your Chips''

Para makinalarını parçalıyacağız. Bunun için haritada gösterilen fabrikaya gidin ve fabrika içersinideki makineleri parçalın. Tabi siz bu işlemleri yaparken size ateş edecekler. Seri olmanız lazım. Makinelerle işiniz bitince fabrikada ki herkesi öldürün ve dışarı çıkın. Kumarhaneye dönün.

Görevin Adı: ''Don Peyote''

Bizden iki turisti almamız isteniyor. Dört kapılı bir araç alın ve haritada ki yere gidin turistleri alın ve Snake Farm'a götürün. Orada ki kişileri temizleyin. Temizlik bittikten sonra mafia kumarhanesine gidin, Ken Rosenburg ile buluşun.

Görevin Adı: ''Intensive Care''

Çete liderini et fabrikasına bırakacağız. Öncelikle onu bulmamız lazım. Hastaneden ayrılan üç tane ambulans var. Çete lideri o ambulansların birinde onu bulmak için ambulanslara biraz hasar verin. Doğru ambulansı bulduktan sonra et fabrikasına götürün. Ama sakın ambulansları patlatmayın.

Görevin Adı: ''Meat Business''

Woozie ile birlikte et fabrikasına gidiyoruz. Fabrikada hiç kimseyi sağ bırakma, herkesi öldür. AK veya Hitman (silahlar) kullanarak daha kolay öldürürsünüz. Bütün kişiler öldükten sonra geri kumarhaneye gidin.

Görevin Adı: ''Freefall''
Öncelikle motorla havaalanına gidin ve hangardaki uçağa atlayın. Amacımız bir uçağı yakalamak, Bunun için sen uçakla havalan ve haritada gösterilen yere git. Sen havadayken uçak seni geçecek, sende vakit kaybetmeden uçağın peşinden git. Uçağın arkasında kırmızı bir halka olacak ordan uçakla geç ve sahneyi izle Yakaladığımız uçağın için deki herifleri temizle ve kontrolü ele geçir. Sonra aldığın uçakla birlikte havaalanına git.

Görevin Adı: ''Misappropriation''

Bir ajandan çanta alacağız. Bölgeye helikopterle gitmenizi tavsiye ederim. Haritada gösterilen yerde kendinizi koruyun, ilk ateşi roketle yapın. Ajan helikopterle kaçacak sende vakit kaybetmeden helikoptere atla ve takip et. Tabi helikoptere binmeden önce oradakileri temizle daha garantili olur. Sonuda ajan bir tane binanın tepesine inecek onu yakalamalısın. Aşağıda garajda adamlar var onların yanına gidecek. Onu öldürüp çantayı almalısın. Adamı binanın tepesinde de öldürebilirisin. Ama çantayı muhakkak almalısın.

Görevin Adı: ''High Noon''

Bu görevi almadan önce Freefall ve Misappropriation 'u tamamlamalısınız. Polis memuru Pulaski'yi öldüreceğiz. Arabayla kaçacak onu takip edin ve arabasını patlatın. Dışarı çıkınca onu en acımasızca öldürmenizi tavsiye ederim ( Çünkü kız kardeşine ve annene küfür etti ve .... dedi)

Görevin Adı: ''Madd Dogg''

Bu görevde Madd Dogg kendini aşağıya atlayacak. Sizin onu kurtarmanız lazım. Bunun için arkanızda kasalı bir kamyon göreceksiniz, söförü öldürün ve kamyonu alın. Sonra Madd Dogg'un atlayacağı binanın altına sürün. O atlayacak ve sizde ona branda görevi yapacaksınız. Yani kamyonun kasasına düşmesini sağlayacaksınız. Madd Dogg hareket edecek sizde aynı doğrultuda hareket edin. Atladığı zaman sizde kamyonu dengeliyin ve Madd Dogg kamyonun kasasına düşsün. Sonra hiç vakit kaybetmeden onu hastaneye götürün. Hepsi bu

Görevin Adı: ''Saint Mark's Bistro''

Green Goo, Freefall, High Noon, ve Madd Dogg görevlerini tamamlamalısınız.
Evet Liberty City geri dönüyoruz! Havaalanına gidin ve uçağa atlayıp liberty City'e gidin. Saint Mark's Bistro bardakiler sana ateş etmeye başlayacak sende hepsini temizle ve aşağıya in. Amacın St. Mark's öldürmek. Aşağıda onun işini bitirin. Sonra tetrar uçakla Las Venturas'a uçun.

Görevin Adı: ''Architectural Espionage''

Kamerası olan bir turist öldürün ve kamerasını alın. Department Of Planning'e gidin. İçeri girmek için silahlarınızı bırakın ve resepsiyon ile konuşun. Üst kata çıkın, istediğiniz kata çıkmak için bir alt kattaki yere gidip yangın çıkarın. Herkes dışarı çıkacak sende bu fırsattan yaralanarak odanın duvarındaki planın fotoğraflarını çek. Bu işlemler bittikten sonra işiniz sadece polis öldürmek Tamamen dışarı çıkın yerden uzaklaşın.

Görevin Adı: ''Key to Her Heart''
zı takip edin, Sex Shop'a kadar. Sonra siz "Gimp" kostümü giyin ve kızı takip etmeye başlayın. Ama fazla yaklaşmayın yoksa korkar kız ve görev biter. Evine geldiğinde evinin karşısına park edin ve pezevenk'i beklemeye başlayın. Elinde pembe bir alet olcak. Eğer öyle bir adam görürseniz hemen öldürüp elindekini alın ve eve gidin. Amacınız anahtarı kızdan çalmak. Evin içinde olanları sadece izleyin ben anlatmayayım Bu arada biz kız arkadaşın daha oldu.

Görevin Adı: ''Dam and Blast''

Havaalanına gidin ve uçağa binin. Uçakla haritada gösterilen yere gidin. Oraya ulaşında gök yüzünde bir halka var tepede. Uçakla ordan geçin ve uçaktan atlayın. Sonra paraşütle aşağıya inin. Aşağıda iki koruma var onları bıçak kullanarak öldürün. İçeri girdiğinizde gizli gizli bombaları yerleştirin. Ama sakın ateşli silah kullanmayın. Bütün bombaları yerleştridikten sonra çıkışa gidin.

Görevin Adı: ''Cop Wheels''

Burada bizden dört tane polis motorunu tır'a koymamız istenecek. Bu görevde hız, iyi motor kullanma ve süreyi iyi kullanmak gerekir. Size bir ip ucu eğer Jetpack'iniz var ya işiniz kolay uçarak motorları alabilirisiniz. Motorları polislerin elindecen alıcaksınız. Sakin öldürmeyin. Motoru alınca hareket halindeki tır'a koyacağız. Bu işlemi dört kez tekrarlayacağız. En son motoruda koyunca görev bitmiş olacak.

Görevin Adı: ''Up, Up, and Away!''

Üsse gidin ve ambarın içine girin. Korumalar çok tehlikeli hepsini indirin. Yukarı çıkın ve kimi gördüyorsanız öldürün. Üstte helikopter bizi bekleyecek. Onu alıp bir banka arabasını helikopterin vinci ile kaldıracağız. Kısacası banka arabasını helikopterle taşıyacağız. Haritada gösterilen yere dikkatli bir biçimde banka arabasını uçurun çarpmadan ve de düşürmeden.

Görevin Adı: ''A Home in the Hills''

Varacağız yere paraşüt ile gideceğiz. Malikaneye inin ve hiç durmadan karşı çeten olanları öldürün. Çatıda işiniz bittikten sonra aşağıya kapıya inin. Çok dikkatli olun her an karşınıza çıkabiliriler. Eve girdiğinde yapacağın tek işlem var o da Öldürmek. Bizim istediğimiz bir herifi temizlemek. O hep kaçacak. Onu takip edin ve onu yakalayıp öldürün.

Görevin Adı: ''Vertical Bird''

Askeri bir gemiden F-16 çalacağız. Bunun için sudan gemiye yaklaşıyoruz sessizce, İçeri girdiğimizde adamları susturucu silahla öldürünüz. Yukarıya çıkın ve askerleri öldürün. F-16 piste indiğinde pilotu öldürün ve uçağı alarak ordan uzaklaşın. Peşinize üç tane f-16 düşecek merak etmeyin onların işini Madd Dogg halledecek. Görev bitmedi. Bizden 3-4 tane gemi vurmamız isteniyor. Kontrolleri nası ayarladıysanız. Bir tuş'a hedefi belirliyorsunuz, diğer tuşla ateş ediyorsunuz. Bütün bu işlem bitince artık yapacağız iş ne kadar iyi bir pilot olduğunuza bağlı. Uçağı havaalanına götürün ve indirin.

Görevin Adı: ''Home Coming''

Sweet'i polis karakolundan alın ve Groove Street'e götürün. Burda hem kendinizi, hemde Sweet'i koruyun. Balla'slar size saldıracak. Sadece yeşil olmayan harekert eden her nesneyi vurun.

Görevin Adı: ''Cut Throat Business''

OG loc'u takip etceğiz Sweet ile birlikte. Bize ihanet etti çünkü. Burda çeşitli çeşitli araçlar kullanarak OG loc'u takip edin. İskeleye varınca araç değiştirip Go-Kart'a bineceksiniz. En sonunda gideceğimiz yere vardığımızda sahneyi izleyin

Görevin Adı: ''Beat Down on B-Dup''

Glen Park'a gidin B-Dup'un evine gideceğiz. Glen parkta çete savaşı çıkacak. Sweet ile birlikte kıcınızı kollayın. Sweet'i kendinize yakın tutun ve koruyun. B-Dup'ın evine gidin ve kapıdakileri öldürün. ve evin içine girin. Sahneyi izleyin

Görevin Adı: ''Grove 4 Life''

Çete savaşları devam ediyor. Yanınıza OG üyelerinden birkaç tane alın ve haritada gösterilen yere gidin. Oraya vardığınızda ne yapacağınızı göreceksiniz. Bitince Sweet'i eve götürün.

Görevin Adı: ''Riot''
Madd Dogg'un eviden Sweet'in arabasıyla ve tek parça halinde eve gidin.

Görevin Adı: ''Los Desperados''

Dört kapılı bir araç alın ve iki tanede OG üyesi. Üyeyi almak için: Kendi çete elemanınızın üzerine gelip sağ tık yaptığınızda, ekranın sağ üst köşede hangi tuşlara basmanız gerektiğini göreceksiniz. Bu işlemi bir eleman için daha yapın ve haritada gösterilen yere gidin. Burda yapmanız gereken tek şey var o da ÖLDÜRMEK!

Önemli Not:
Oyunu bitirmemiz için son bir görev kaldı. Yapmanız gereken daha önce sizin olan, şimdi başka çetelerin elinde bulunan yerleri tekrar almak. Bunun için haritada sarı, mor olan yerlerde savaş başlatıp o yerleri geri almak. Bunun için herhangi bir bölgeye gidin ve kalabalık gruplar halindeki çetelere ateşe başlayın. Onlarda size karşılık verecek. Çete dalgası diye bir şey olacak. Bir bölgeyi almaya gittinizde çeteler üç kez size saldırıda bulunacak. Bunların üçünüde başarılı bir biçimde yapar ve bölgeyi tekrar geri alırsınız. Bu bütün bölgeler için geçerli. Zaten sizin bölgenizin rengi yeşil, aldığınız yerler de yeşil olcak. Bu şekilde Grove Street'teki bütün yerleri alın. Bunu yaparak oyunun yüzde 99'unu bitiriyorsunuz. Bu işlemleri doğru şekilde yaptıktan sonra, en son yeri alınca Sweet sizi arayacak ve Final bölümüne doğru gideceksiniz. Oyunun sonuna geldik en sonuda!

Görevin Adı: ''End of the Line'' ( FİNAL BÖLÜMÜ )

Sweet ile birlikte Big Smoke'un fabrikasına gideceğiz. Ama oraya vardığımızda kapının olmadığı bir duvar ve iki tane korumanın olacağını göreceğiz. Kapı olmazsa duvardan gireriz Bunun için iki sokak aşağıda SWAT'lar ve başka çeteler çatışıyor. Onlara çaktırmadan SWAT tankını alacağız. Eğer görürlerse indirin. SWAT tankını alın ve biraz önceki duvarı delerek içeri girin. Bu arada Sweet sizinle gelmiyor. Tek başınızasınız. Duvarı kırdıktan sonra oradaki adamları öldürün. Amacımız Big Smoke bulmak. Ona ulaşmak için dört kat var. Katlara teker teker ve dikkatli çıkın oradakileri acımadan öldürün. Mümkün olmadıkça sağlık paketleri almayın. Çünkü bunlar Bıg Smoke ile karşılaşacağımızda bize büyük yardımı olacak. Dediğim gibi katlar adeta ordu, çok adam öldürmeli ve vurulmamalısız. Size katlar hakkında söleyeceklerim bunlar, gerisi sizin kabiliyetinize kalmış. ( Adam vurma kabiliyeti ). Ve geldik en son kata burda Smoke ile karşılaşacağız. Elinizde olan sağlık paketleri, bombalar, molotof kokteyler burda işe yarayacak. Smoke büyük bir zırh giyiyor. Öldürmek o kadar kolay olmayacak. Biz hem smoke'u hemde adamlarını öldürmek zorunda olcaz. Devamlı ateş edin öldürmek için elinizden gelenin en iyisini yapın. Bir ara ışıklar kapanacak ve smoke ortadan kaybolacak. Sizde gece görüşünü açarak onu rahatlıkla görecek ve ateş etmeye devam edeceksiniz. En sonunda Smoke hakkın rahmetine kavuşacak. Sonra dışarı çıkmanız için yedi dakikanız var. Bu sırada fabrikada yangında çıkıyor. Gece görüşü sayesinde dışarı çıkmaya başlayın. Alevleri söndürmek için yangın söndürücüleri kullanın ve önünüze geleni öldürün.
Dışarı çıktığınızda Tenpenny paralarla itfaiye aracına binerek kaçacak. Sweet bu sırada itfaiye'ye atlayacak. Sizde onu kurtarmak için hemen arabaya atlayın ve takibe başlayın. Sakın araca çarpmayın yoksa kardeşiniz düşürüp ölebilir. İtfaiye aracını gözden kaçırmayın. Bir yerde Tenpenny'nin adamları araçtan çıkarak kardeşinizi aşağıya düşürecek. Sizde hızlı bir şekilde itfaiyenin arkasına gidin, Sweet arabının önüne düşecek. Ama dikkat edin yetişemezseniz Sweet düşecek ve görev bitecek. Göreve en baştan başlayacakınız. Final bölümü yeniden oynarsınız. Sweet'i yakaladıktan sonra direksiyona Sweet geçecek, sizin göreviniz sağdan, soldan her yerden gelen araçları ateş ederek kendi aracınızı korumak. Tabi bu sırada Sweet'te itfaiye'yi takip edecek. Siz sadece vurun. En sonundaki video'yu zevkle izleyin. THE END!
alıntıdır

http://www.payidar.net/oyun-sorunlari-ve-yardimlari/96193-gta-san-andreas-bolumleri.html

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !